Spotkania z Literaturą Japońską - dwa wykłady Profesora Paula McCarthy'ego

KNJ ,,Kappa" działające pod Zakładem Japonistyki i Sinologii Instytutu Orientalistyki UJ i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha mają przyjemność zaprosić Państwa na Spotkania z Literaturą Japońską - dwa wykłady Profesora Paula McCarthy'ego, autora przekładów m.in. Jun'ichiro Tanizakiego na język angielski.

Poniżej podajemy tytuły i daty wykładów:

📖𝟏𝟔.𝟎𝟓, 𝟏𝟖:𝟑𝟎, 𝐖𝐲𝐝𝐳𝐢𝐚ł 𝐅𝐢𝐥𝐥𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐔𝐉
"Voices of the Fallen Heroes': a long short story of the mid-sixties by Mishima Yukio"

📖𝟐𝟏.𝟎𝟓, 𝟏𝟖:𝟎𝟎, 𝐌𝐮𝐳𝐞𝐮𝐦 𝐌𝐚𝐧𝐠𝐠𝐡𝐚
"Contrastive Images of the Mother in two early stories by Tanizaki Jun'ichiro"

Obydwa wykłady będą poprowadzone w języku angielskim.
Szczegóły odnośnie miejsc podamy już wkrótce w poście na stronie wydarzenia.

网页内容展示 网页内容展示

Studenci i studentki japonistyki na wystawach i warsztatach w Muzuem Manggha w ramach zajęć z Kultury Japonii

Studenci i studentki japonistyki uczestniczyli w wystawach i warsztatach organizowanych przez Muzuem Manggha w Krakowie w ramach zajęć z Kultury Japonii

Studentki i studenci pierwszego roku japonistyki w tym roku akademickim po raz kolejny mają okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Jako uzupełnienie wykładów z Kultury Japonii wysłuchali do tej pory kilku prelekcji, zwiedzali również wystawy z kustoszami. Wystawy i warsztaty praktyczne dostarczyły im wielu pozytywnych wrażeń oraz - oczywiście – wiedzy. Malarstwo tuszowe, mistrzowie drzeworytu, jak Hokusai, czy Hiroshige, a nawet tradycyjne gry japońskie nie powinny już mieć przed nimi żadnych tajemnic.

网页内容展示 网页内容展示

Publikacja pokonferencyjna "Practicing Japan. 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków"

Uprzejmie informujemy, że w ostatnich dniach ukazała się zbiorowa publikacja pokonferencyjna "Practicing Japan. 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków".

Uprzejmie informujemy, że w ostatnich dniach nakładem Wydawnictwa Rys w Poznaniu (z datą wydania 2023) ukazała się zbiorowa publikacja pokonferencyjna "Practicing Japan. 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków", która została przygotowana w celu upamiętnienia 35 rocznicy powstania japonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz japonistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Redaktorami tomu są: Yuki Horie, Patrycja Duc-Harada, Damian Duduś, Hanna Jaśkiewicz, Stanisław Meyer, Iga Rutkowska, Anna Trzaska oraz Estera Żeromska.

Gratulujemy autorom i redaktorom i zapraszamy do przyjemnej lektury!

Publikacja dostępna jest w formacie Pdf na stronie internetowej à PRZEJDŹ DO STRONY

Manggha and Manga: The Many Faces of Japan

Zapraszamy na międzynarodową konferencję japonistyczną organizowaną przez Muzeum Manggha w Krakowie oraz Zakład Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Manggha and Manga: The Many Faces of Japan

Manggha to manga. Nihon no kao iroiro.

International conference on the 30th Anniversary of the Manggha Museum of Japanese Art and Technology, co-organized with the Department of Japanology and Sinology of the Jagiellonian University in Cracow,

3–5 October 2024.

CALL FOR PAPERS à PRZEJDŹ DO STRONY

网页内容展示 网页内容展示

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Gwangseoka Kima (28 III 2024)

Uprzejmie informujemy, że publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Gwangseoka Kima odbędzie się 28 marca (czwartek) o godz. 11:00 na platformie MS Teams.

Data: 28.03.2024

Czas rozpoczęcia: 11:00

Temat pracy: „Gatunek komentarza redakcyjnego (shasetsu/sasŏl) w prasie japońskiej oraz koreańskiej. Wschodnioazjatycka pragmatyka komunikacji w narracji publicystycznej”.

Promotor: dr hab. Jarosław Pietrow (UW).

Recenzenci:

prof. dr hab. Jerzy Bańczerowski, (Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu),

dr hab. Kyong-Geun Oh, prof. UAM.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: PRZEJDŹ DO STRONY

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie z przedstawicielami PAIH w sprawie EXPO 2025, Osaka, Japonia

Dn. 19 czerwca 2023 r. w poniedziałek studenci oraz pracownicy japonistyki Zakładu Japonistyki i Sinologii IO UJ spotkali się z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w sprawie prezentacji Polski na nadchodzącym EXPO 2025, które odbędzie się w Osace w Japonii. Podczas spotkania studenci uzyskali informacje na temat możliwości oraz zasad aplikowania na stanowisko praktykantów biorących udział w organizacji oraz przebiegu tego wydarzenia. Prezentację ilustrującą przebieg poprzedniej edycji EXPO, plany promocji Polski na nadchodzącym EXPO 2025, a także wstępne informacje dotyczące zasad rekrutacji polskich praktykantów można obejrzeć tutaj: Prezentacja EXPO 2025

13 czerwca 2022 r. Ambasador Japonii Akio Miyajima

13 czerwca 2022 r. Ambasador Japonii Akio Miyajima

Practicing Japan – 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków

Zakład Japonistyki UAM w Poznaniu oraz Zakład Japonistyki i Sinologii IO UJ serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową, która odbędzie się w dn. 24 – 26 marca 2022 r. w trybie zdalnym na platformie MSTeams. Podczas konferencji będziemy celebrowali 35-lecie istnienia japonistyki poznańskiej i krakowskiej.

Data: 24.03.2022 – 26.03.2022

Miejsce: MSTeams

语言学院院长赴香港与台湾

06.03.2017
2016年十月份亚捷隆大学语言学院院长及东方研究所所长访问香港与台湾学术中心。台湾外交部邀请语言学院院长 Elzbieta Gorska及副院长 Wladyslaw Witalisz、東方研究所所長 Barbara Michalak-Pikulska、汉学及语言学家 Ewa Zajdler(蔡素明)参加了10月10日的国庆酒会。
读取更多 o 语言学院院长赴香港与台湾

Zadania i wyzwania dla sinologa w zmieniającym się świecie

11.12.2016
Wykład dr Marcina Jacoby'ego