回主頁面

出版日期: 25.02.2022
上傳者: Patrycja Duc-Harada

網站內容顯示 網站內容顯示

Japońska para książęca odwiedza najstarszy polski uniwersytet

01.07.2019
29 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył wizytę brat obecnie panującego cesarza Japonii Naruhito książę Akishino wraz z małżonką księżną Kiko. Książęca para zwiedziła Muzeum UJ Collegium Maius oraz dokonała wpisu w księdze pamiątkowej. Odwiedziny na krakowskim uniwersytecie były częścią oficjalnej wizyty japońskiego następcy tronu w Polsce z okazji stulecia nawiązania polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych.
讀取更多 o Japońska para książęca odwiedza najstarszy polski uniwersytet

Wykłady dra Ákosa Bertalana Apatóczky'ego

26.05.2019
Instytut Językoznawstwa oraz Instytut Orientalistyki serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykłady, które wygłosi dr hab. Ákos Bertalan Apatóczky, sinolog i mongolista z Uniwersytetu Kościoła Reformowanego im. Gáspára Károliego (Węgry).
讀取更多 o Wykłady dra Ákosa Bertalana Apatóczky'ego

Występ japońskiego chóru SAKURA

08.05.2019
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza na występ japońskiego chóru SAKURA, który odbędzie się 22 maja 2019 roku o godzinie 19.00.
讀取更多 o Występ japońskiego chóru SAKURA

Wykład dr Anny Zielińskiej-Elliot

06.05.2019
Zakład Japonistyki i Sinologii zaprasza na wykład dr Zielińskiej-Elliot pt. "Między językami i kulturami — Haruki Murakami w tłumaczeniu" (13.5.2019, godz. 13:00-14:30, Kolegium Śląskie, sala 331).
讀取更多 o Wykład dr Anny Zielińskiej-Elliot

05.06.2018
Zakład Japonistyki zaprasza na wykład gościnny prof. Dicka Stegewernsa z Uniwersytetu Oslo "Postwar Japanese War Films: The Continuing Competition for Japan’s Collective War Memory"
讀取更多 o Wykład prof. D. Stegewernsa (Uniwersytet Oslo) o japońskiej powojennej kinematografii