Skip to main content

网页内容展示 网页内容展示

Koło Naukowe Japonistów UJ Kappa

网页内容展示 网页内容展示

Koło Naukowe Japonistów UJ Kappa

网页内容展示 网页内容展示

Spotkania z Literaturą Japońską - dwa wykłady Profesora Paula McCarthy'ego

Zapraszamy na "Spotkania z Literaturą Japońską" - dwa wykłady Profesora Paula McCarthy'ego, autora przekładów m.in. Jun'ichiro Tanizakiego na język angielski.

 

Koło Naukowe Japonistów ,,Kappa", Zakład Japonistyki i Sinologii UJ oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha mają przyjemność zaprosić Państwa na Spotkania z Literaturą Japońską - dwa wykłady Profesora Paula McCarthy'ego, autora przekładów m.in. Jun'ichiro Tanizakiego na język angielski.

 

Poniżej podajemy tytuły i daty wykładów:

📖𝟏𝟔.𝟎𝟓, 𝟏𝟖:𝟑𝟎, 𝐖𝐲𝐝𝐳𝐢𝐚ł 𝐅𝐢𝐥𝐥𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐔𝐉
"Voices of the Fallen Heroes': a long short story of the mid-sixties by Mishima Yukio"

 

📖𝟐𝟏.𝟎𝟓, 𝟏𝟖:𝟎𝟎, 𝐌𝐮𝐳𝐞𝐮𝐦 𝐌𝐚𝐧𝐠𝐠𝐡𝐚
"Contrastive Images of the Mother in two early stories by Tanizaki Jun'ichiro"

 

Obydwa wykłady będą poprowadzone w języku angielskim.
Szczegóły odnośnie miejsc podamy już wkrótce w poście na stronie wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

网页内容展示 网页内容展示

Studenci i studentki japonistyki na wystawach i warsztatach w Muzuem Manggha w ramach zajęć z Kultury Japonii

Studenci i studentki japonistyki uczestniczyli w wystawach i warsztatach organizowanych przez Muzuem Manggha w Krakowie w ramach zajęć z Kultury Japonii

Studentki i studenci pierwszego roku japonistyki w tym roku akademickim po raz kolejny mają okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Jako uzupełnienie wykładów z Kultury Japonii wysłuchali do tej pory kilku prelekcji, zwiedzali również wystawy z kustoszami. Wystawy i warsztaty praktyczne dostarczyły im wielu pozytywnych wrażeń oraz - oczywiście – wiedzy. Malarstwo tuszowe, mistrzowie drzeworytu, jak Hokusai, czy Hiroshige, a nawet tradycyjne gry japońskie nie powinny już mieć przed nimi żadnych tajemnic.

 

 

 

网页内容展示 网页内容展示

Publikacja pokonferencyjna "Practicing Japan. 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków"

Uprzejmie informujemy, że w ostatnich dniach ukazała się zbiorowa publikacja pokonferencyjna "Practicing Japan. 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków".

 

Uprzejmie informujemy, że w ostatnich dniach nakładem Wydawnictwa Rys w Poznaniu (z datą wydania 2023) ukazała się zbiorowa publikacja pokonferencyjna "Practicing Japan. 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków", która została przygotowana w celu upamiętnienia 35 rocznicy powstania japonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz japonistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Redaktorami tomu są: Yuki Horie, Patrycja Duc-Harada, Damian Duduś, Hanna Jaśkiewicz, Stanisław Meyer, Iga Rutkowska, Anna Trzaska oraz Estera Żeromska.

Gratulujemy autorom i redaktorom i zapraszamy do przyjemnej lektury!

Publikacja dostępna jest w formacie Pdf na stronie internetowej à PRZEJDŹ DO STRONY

 

网页内容展示 网页内容展示

Manggha and Manga: The Many Faces of Japan

Zapraszamy na międzynarodową konferencję japonistyczną organizowaną przez Muzeum Manggha w Krakowie oraz Zakład Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego!

 

Manggha and Manga: The Many Faces of Japan

Manggha to manga. Nihon no kao iroiro.

 

International conference on the 30th Anniversary of the Manggha Museum of Japanese Art and Technology, co-organized with the Department of Japanology and Sinology of the Jagiellonian University in Cracow,

 

3–5 October 2024.

 

CALL FOR PAPERS à PRZEJDŹ DO STRONY

 

网页内容展示 网页内容展示

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Gwangseoka Kima (28 III 2024)

Uprzejmie informujemy, że publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Gwangseoka Kima odbędzie się 28 marca (czwartek) o godz. 11:00 na platformie MS Teams.

 

Data: 28.03.2024

Czas rozpoczęcia: 11:00

Miejsce: MS Teams

 

Temat pracy: „Gatunek komentarza redakcyjnego (shasetsu/sasŏl) w prasie japońskiej oraz koreańskiej. Wschodnioazjatycka pragmatyka komunikacji w narracji publicystycznej”.

 

Promotor: dr hab. Jarosław Pietrow (UW).

Recenzenci:

prof. dr hab. Jerzy Bańczerowski, (Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu),

dr hab. Kyong-Geun Oh, prof. UAM.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: PRZEJDŹ DO STRONY

 

Serdecznie zapraszamy!

网页内容展示 网页内容展示

Spotkanie z przedstawicielami PAIH w sprawie EXPO 2025, Osaka, Japonia

Dn. 19 czerwca 2023 r. w poniedziałek studenci oraz pracownicy japonistyki Zakładu Japonistyki i Sinologii IO UJ spotkali się z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w sprawie prezentacji Polski na nadchodzącym EXPO 2025, które odbędzie się w Osace w Japonii.

Dn. 19 czerwca 2023 r. w poniedziałek studenci oraz pracownicy japonistyki Zakładu Japonistyki i Sinologii IO UJ spotkali się z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w sprawie prezentacji Polski na nadchodzącym EXPO 2025, które odbędzie się w Osace w Japonii. Podczas spotkania studenci uzyskali informacje na temat możliwości oraz zasad aplikowania na stanowisko praktykantów biorących udział w organizacji oraz przebiegu tego wydarzenia. Prezentację ilustrującą przebieg poprzedniej edycji EXPO, plany promocji Polski na nadchodzącym EXPO 2025, a także wstępne informacje dotyczące zasad rekrutacji polskich praktykantów można obejrzeć tutaj: Prezentacja EXPO 2025

网页内容展示 网页内容展示

Wizyta Ambasadora Japonii Akio Miyajimy na Uniwersytecie Jagiellońskim

W poniedziałek 13 czerwca 2022 r. Ambasador Japonii Akio Miyajima odwiedził Uniwersytet Jagielloński i wygłosił wykład dla studentów Zakładu Japonistyki i Sinologii UJ

13 czerwca 2022 r. Ambasador Japonii Akio Miyajima

 

 

Wizyta Ambasadora Japonii w Polsce pana Akio Miyajimy rozpoczęła się od spotkania z Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotą Malec. W spotkaniu brali udział Dziekan Wydziału Filologicznego prof. Władysław Witalisz oraz Kierownik Zakładu Japonistyki i Sinologii dr hab. Stanisław Meyer. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Polsce oraz nowych wyzwań, przed jakimi stoi Uniwersytet w obliczu kryzysu migracyjnego wywołanego wojną w Ukrainie.

Ambasador Miyajima odwiedził następnie Instytut Orientalistyki, gdzie wygłosił wykład pt. „Today’s world and Japan-Poland relations”. Wykład poprzedziło spotkanie z Dyrektor Instytutu prof. Kingą Paraskiewicz oraz pracownikami Zakładu Japonistyki i Sinologii.

 

13 czerwca 2022 r. Ambasador Japonii Akio Miyajima

网页内容展示 网页内容展示

Practicing Japan – 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków

Zakład Japonistyki UAM w Poznaniu oraz Zakład Japonistyki i Sinologii IO UJ serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową, która odbędzie się w dn. 24 – 26 marca 2022 r. w trybie zdalnym na platformie MSTeams.

Zakład Japonistyki UAM w Poznaniu oraz Zakład Japonistyki i Sinologii IO UJ serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową, która odbędzie się w dn. 24 – 26 marca 2022 r. w trybie zdalnym na platformie MSTeams. Podczas konferencji będziemy celebrowali 35-lecie istnienia japonistyki poznańskiej i krakowskiej.

Informacja o konferencji

Data: 24.03.2022 – 26.03.2022

Miejsce: MSTeams

Kontakt: 35-shunen@amu.edu.pl

Witryna internetowa: https://35-shunen.web.amu.edu.pl

 

 

 

网页内容展示 网页内容展示

亚捷隆的中国窗口

event-date: 18.05.2017 - 21.05.2017

       

继台湾汉学资源中心成立一年后,东亚研究院语言学系即将在5月18至19日举办学术活动:汉学研讨会--亚捷隆的中国窗口。
此活动是一场以汉学研究为主的中欧学者及学生跨世代交流会议。

今年的活动包括:
1. 系列讲座:古今中外之唐诗
演讲人:Olga Lomova教授(捷克布拉格查理大学 东亚研究系)
2. 客座演讲:曾淑贤教授(台湾国家图书馆)、严志雄教授(香港中文大学)、Cordula Gumbrecht 博士(柏林国家图书馆东亚馆中国分部)
3. 青年汉学家系列专题讨论:由博士、硕士、学士学生组成的专题讨论小组,将分享他们对于中华文化的热忱。讨论范围包括中国和台湾文本中的文学、语言、文化、社会等多方面向。

此活动能提供完美的学术交流机会,并丰富所有学者及学生的经验。

讲座及专题讨论后,克拉科夫亚捷隆大学的汉学研究社将于2017年5月20至21日举行文化活动,此文化活动主要对象为欧洲汉学研究中心的青年学子,亦欢迎师长共襄盛举。

 

 

发布日期: 10.04.2017
Osoba publikująca: Kamila Rum