Wolne miejsca na studiach II stopnia. Zapraszamy do rekrutacji!

07.09.2017
Trwa nabór na studia II stopnia w specjalności sinologia, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy do aplikowania! Rejestracja potrwa do 20 września.
więcej o Wolne miejsca na studiach II stopnia. Zapraszamy do rekrutacji!

19.04.2017
Zakład Japonistyki i Sinologii zaprasza na wykład Anny Wiemann (Hamburg University) pt. "Networking for Citizen Empowerment: Structures and Strategies of Japan’s Less Visible Anti-Nuclear Movement". Termin i miejsce: 5 maj (piątek) 2017, godz. 16:30, sala 301
więcej o Wykład "Networking for Citizen Empowerment: Structures and Strategies of Japan’s Less Visible Anti-Nuclear Movement"

Seminarium Sinologiczne: Jagiellońskie okno na Chiny

06.05.2017
Rok po otwarciu Tajwańskiego Centrum Zbiorów Sinologicznych Wydział Filologiczny Instytutu Orientalistyki zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium Sinologicznym: Jagiellońskie okno na Chiny, które odbędzie się w dniach 18-19 maja 2017 r. To międzypokoleniowe spotkanie europejskich sinologów. Tegoroczne Seminarium Sinologiczne koncentruje się na literaturze.
więcej o Seminarium Sinologiczne: Jagiellońskie okno na Chiny

Wizyta licealistów z Zabrza

27.03.2017
W dniu 23 marca 2017 roku Zakład Japonistyki i Sinologii gościł grupę uczniów z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. W liceum tym ponad dwadzieścia osób, we wszystkich trzech klasach, uczy się języka japońskiego i wyraziły one ochotę zapoznania się ze studiami na specjalności „filologia orientalna – japonistyka”, prowadzonymi w Instytucie Orientalistyki.
więcej o Wizyta licealistów z Zabrza

Targi edukacyjne uczelni pekińskich

27.02.2017
W poniedziałek 23 maja 2016 roku w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się targi uczelni pekińskich, na których kilkanaście szkół wyższych ze stolicy Chin zaprezentowało swoją bogatą ofertę naukową.
więcej o Targi edukacyjne uczelni pekińskich