Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Japonistów UJ Kappa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Japonistów UJ Kappa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220613

Wizyta Ambasadora Japonii Akio Miyajimy na Uniwersytecie Jagiellońskim

Data: 13.06.2022

W poniedziałek 13 czerwca 2022 r. Ambasador Japonii Akio Miyajima odwiedził Uniwersytet Jagielloński i wygłosił wykład dla studentów Zakładu Japonistyki i Sinologii UJ

 

 

Wizyta Ambasadora Japonii w Polsce pana Akio Miyajimy rozpoczęła się od spotkania z Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotą Malec. W spotkaniu brali udział Dziekan Wydziału Filologicznego prof. Władysław Witalisz oraz Kierownik Zakładu Japonistyki i Sinologii dr hab. Stanisław Meyer. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Polsce oraz nowych wyzwań, przed jakimi stoi Uniwersytet w obliczu kryzysu migracyjnego wywołanego wojną w Ukrainie.

Ambasador Miyajima odwiedził następnie Instytut Orientalistyki, gdzie wygłosił wykład pt. „Today’s world and Japan-Poland relations”. Wykład poprzedziło spotkanie z Dyrektor Instytutu prof. Kingą Paraskiewicz oraz pracownikami Zakładu Japonistyki i Sinologii.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Practicing Japan - 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków

Termin: 24.03.2022 - 26.03.2022

Zakład Japonistyki UAM w Poznaniu oraz Zakład Japonistyki UJ zapraszają na międzynarodową konferencję naukową, która odbędzie się w dniach 24-26 marca 2022 r. w trybie zdalnym na platformie MS Teams.

Informacja o konferencji

Data: 24.03.2022 - 26.03.2022
Miejsce: MS Teams
Kontakt: 35-shunen@amu.edu.pl
Witryna internetowa: https://35-shunen.web.amu.edu.pl

Data opublikowania: 25.02.2022
Osoba publikująca: Patrycja Duc-Harada

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

wydarzenia aktualności

Wolne miejsca na studiach II stopnia. Zapraszamy do rekrutacji!

07.09.2017
Trwa nabór na studia II stopnia w specjalności sinologia, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy do aplikowania! Rejestracja potrwa do 20 września.
więcej o Wolne miejsca na studiach II stopnia. Zapraszamy do rekrutacji!
wydarzenia

Wykład "Networking for Citizen Empowerment: Structures and Strategies of Japan’s Less Visible Anti-Nuclear Movement"

19.04.2017
Zakład Japonistyki i Sinologii zaprasza na wykład Anny Wiemann (Hamburg University) pt. "Networking for Citizen Empowerment: Structures and Strategies of Japan’s Less Visible Anti-Nuclear Movement". Termin i miejsce: 5 maj (piątek) 2017, godz. 16:30, sala 301
więcej o Wykład "Networking for Citizen Empowerment: Structures and Strategies of Japan’s Less Visible Anti-Nuclear Movement"
wydarzenia

Seminarium Sinologiczne: Jagiellońskie okno na Chiny

06.05.2017
Rok po otwarciu Tajwańskiego Centrum Zbiorów Sinologicznych Wydział Filologiczny Instytutu Orientalistyki zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium Sinologicznym: Jagiellońskie okno na Chiny, które odbędzie się w dniach 18-19 maja 2017 r. To międzypokoleniowe spotkanie europejskich sinologów. Tegoroczne Seminarium Sinologiczne koncentruje się na literaturze.
więcej o Seminarium Sinologiczne: Jagiellońskie okno na Chiny
wydarzenia

Wizyta licealistów z Zabrza

27.03.2017
W dniu 23 marca 2017 roku Zakład Japonistyki i Sinologii gościł grupę uczniów z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. W liceum tym ponad dwadzieścia osób, we wszystkich trzech klasach, uczy się języka japońskiego i wyraziły one ochotę zapoznania się ze studiami na specjalności „filologia orientalna – japonistyka”, prowadzonymi w Instytucie Orientalistyki.
więcej o Wizyta licealistów z Zabrza
wydarzenia

Targi edukacyjne uczelni pekińskich

27.02.2017
W poniedziałek 23 maja 2016 roku w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się targi uczelni pekińskich, na których kilkanaście szkół wyższych ze stolicy Chin zaprezentowało swoją bogatą ofertę naukową.
więcej o Targi edukacyjne uczelni pekińskich