Jubileuszowe Międzynarodowe Warsztaty Japonistyczne "Gasshuku 2018"

16.05.2018
W dniach 10 - 14 maja 2018 roku już po raz dziesiąty odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Japonistyczne "Gasshuku".
więcej o Jubileuszowe Międzynarodowe Warsztaty Japonistyczne "Gasshuku 2018"

Konferencja studencka "Japonistyka UJ - 30 lat rozwoju"

12.05.2018
Zakład Japonistyki zaprasza na konferencję studencką "Japonistyka UJ - 30 lat rozwoju", która odbędzie się 22 maja 2018 roku.
więcej o Konferencja studencka "Japonistyka UJ - 30 lat rozwoju"

12. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

17.04.2018
Organizatorzy 12. Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych serdecznie zapraszają na warsztaty przekładowe – m.in. z języków japońskiego, niemieckiego i szwedzkiego.
więcej o 12. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

Zwycięstwo naszego studenta w Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego

18.03.2018
Pan Martin Odyjas, student II roku japonistyki UJ, wygrał 39. Konkurs Krasomówczy Języka Japońskiego, zorganizowany 17 marca 2018 r. przez Ambasadę Japonii w Polsce oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Japońskiego.
więcej o Zwycięstwo naszego studenta w Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego

25.11.2017
Zakład Japonistyki i Sinologii zaprasza na kolokwium literackie "W kręgu Yukiguni: 80 lat obecności powieści Kawabaty Yasunariego w dyskursie literackim", które odbędzie 30 listopada br. (czwartek) w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, początek o godz. 11.00.
więcej o Kolokwium literackie: W kręgu "Yukiguni", 80 lat obecności powieści Kawabaty Yasunariego w dyskursie literackim