Występ japońskiego chóru SAKURA

Termin: 22.05.2019

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha ma zaszczyt zaprosić na występ japońskiego chóru SAKURA, który odbędzie się 22 maja 2019 roku o godzinie 19.00.

Chór SAKURA stworzony został specjalnie na przyjazd do Polski z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią i składa się z artystów występujących na co dzień w innych jednostkach. Są to miedzy innymi: dyrygent Akira Shimizu, akompaniatorka Misako Shimizu, mezzosopranistka Taeka Hino. Powstanie chóru zostało zainicjowane przez wybitnego polonistę, tłumacza i eksperta w dziedzinie polskiej kultury – Tokimasę Sekiguchiego, który pracuje nad projektem zajmującym się popularyzacją pieśni polskich w Japonii.

SAKURA zaprezentuje repertuar składający się z kompozycji japońskich oraz polskich – od tradycyjnych pieśni po motywy muzyczne z filmów anime. Japoński chór przyjeżdża do Polski z przekonaniem, że dzięki muzyce wzajemne kontakty i przyjaźń między Japończykami i Polakami jeszcze bardziej się pogłębią.

Podczas występu usłyszeć będzie można również studentów japonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy wykonają wraz z chórem utwory z popularnych japońskich animacji.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Muzeum Manggha codziennie z wyjątkiem poniedziałków od godziny 10.00 do 18.00 oraz przed wydarzeniem.

Źródło: http://manggha.pl/wydarzenie/japonski-chor-sakura

Data opublikowania: 08.05.2019