Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Japonistów UJ Kappa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Japonistów UJ Kappa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220613

Wizyta Ambasadora Japonii Akio Miyajimy na Uniwersytecie Jagiellońskim

Data: 13.06.2022

W poniedziałek 13 czerwca 2022 r. Ambasador Japonii Akio Miyajima odwiedził Uniwersytet Jagielloński i wygłosił wykład dla studentów Zakładu Japonistyki i Sinologii UJ

 

 

Wizyta Ambasadora Japonii w Polsce pana Akio Miyajimy rozpoczęła się od spotkania z Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotą Malec. W spotkaniu brali udział Dziekan Wydziału Filologicznego prof. Władysław Witalisz oraz Kierownik Zakładu Japonistyki i Sinologii dr hab. Stanisław Meyer. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Polsce oraz nowych wyzwań, przed jakimi stoi Uniwersytet w obliczu kryzysu migracyjnego wywołanego wojną w Ukrainie.

Ambasador Miyajima odwiedził następnie Instytut Orientalistyki, gdzie wygłosił wykład pt. „Today’s world and Japan-Poland relations”. Wykład poprzedziło spotkanie z Dyrektor Instytutu prof. Kingą Paraskiewicz oraz pracownikami Zakładu Japonistyki i Sinologii.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Practicing Japan - 35 Years of Japanese Studies in Poznań and Kraków

Termin: 24.03.2022 - 26.03.2022

Zakład Japonistyki UAM w Poznaniu oraz Zakład Japonistyki UJ zapraszają na międzynarodową konferencję naukową, która odbędzie się w dniach 24-26 marca 2022 r. w trybie zdalnym na platformie MS Teams.

Informacja o konferencji

Data: 24.03.2022 - 26.03.2022
Miejsce: MS Teams
Kontakt: 35-shunen@amu.edu.pl
Witryna internetowa: https://35-shunen.web.amu.edu.pl

Data opublikowania: 25.02.2022
Osoba publikująca: Patrycja Duc-Harada

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Występ japońskiego chóru SAKURA

Termin: 22.05.2019

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha ma zaszczyt zaprosić na występ japońskiego chóru SAKURA, który odbędzie się 22 maja 2019 roku o godzinie 19.00.

Chór SAKURA stworzony został specjalnie na przyjazd do Polski z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią i składa się z artystów występujących na co dzień w innych jednostkach. Są to miedzy innymi: dyrygent Akira Shimizu, akompaniatorka Misako Shimizu, mezzosopranistka Taeka Hino. Powstanie chóru zostało zainicjowane przez wybitnego polonistę, tłumacza i eksperta w dziedzinie polskiej kultury – Tokimasę Sekiguchiego, który pracuje nad projektem zajmującym się popularyzacją pieśni polskich w Japonii.

SAKURA zaprezentuje repertuar składający się z kompozycji japońskich oraz polskich – od tradycyjnych pieśni po motywy muzyczne z filmów anime. Japoński chór przyjeżdża do Polski z przekonaniem, że dzięki muzyce wzajemne kontakty i przyjaźń między Japończykami i Polakami jeszcze bardziej się pogłębią.

Podczas występu usłyszeć będzie można również studentów japonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy wykonają wraz z chórem utwory z popularnych japońskich animacji.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Muzeum Manggha codziennie z wyjątkiem poniedziałków od godziny 10.00 do 18.00 oraz przed wydarzeniem.

Źródło: http://manggha.pl/wydarzenie/japonski-chor-sakura

Data opublikowania: 08.05.2019
Osoba publikująca: Stanisław Meyer